Drobečková navigace

Úvod > O společnosti > Historie

Historie

Společnost J-Controls s.r.o. působí již několik let v oboru zdvihacích a dopravních zařízení. V roce 1990 byla založena soukromá firma Robert Jungmann, zabývající se elektromontážemi jeřábů a dalších zdvihacích zařízení.

000_0028.JPGHlavní činností firmy byla instalace vlastního dálkového radiového ovládání, které vyvinula ve spolupráci s firmou Tesla Pardubice a dodávala pod označením DOJ-2. Prvotním odběratelem byl německý výrobce kontejnerových překladačů Klaus, velmi brzy se však využití tohoto zařízení rozšířilo i na tuzemský trh, především pro ovládání mostových jeřábů. Počet radiových souprav DOJ-2 instalovaných v první polovině 90. let se pohybuje okolo 100. Ještě v současnosti pracuje několik těchto zařízení ke spokojenosti provozovatelů i po 25 letech.

V pozdější době se činnost firmy Robert Jungmann rozšířila na provádění oprav a rekonstrukcí kompletních elektročástí jeřábů a zdvihadel, důležitým článkem činnosti byly také dodávky a montáže automatické regulace plynových a elektrických kotelen rodinných domů i bytovek a průmyslových objektů.

V roce 1995 získala firma zajímavou zakázku od Dopravního podniku Karlovy 000_0010.JPGVary na kompletní rekonstrukci pohonu, ovládání a zabezpečení karlovarské pozemní lanové dráhy Imperial. Původní elektroinstalace od polské firmy z počátku 80. let byla kompletně demontována. Rekonstrukce byla provedena za použití moderní elektroprvků a přístrojů, kdy pohon je řízen stejnosměrným měničem Mentor II, ovládání a zabezpečení provozu zabezpečuje průmyslový automat a PC strojníka. Provoz celé lanové dráhy je plně automatický, obsluha při běžném provozu pouze dohlíží na chod lanové dráhy a bezpečnost cestujících. Jelikož zakázka byla rovněž provedena v krátkém termínu, dostala firma Robert Jungmann zanedlouho objednávku také na rekonstrukci druhé karlovarské pozemní lanové dráhy Diana. Tímto se činnost firmy rozšířila také do oblasti dopravních zařízení.

 

Nedílnou součástí činnosti firmy Robert Jungmann byla od počátku jejího vzniku také kontrolní činnost. Inspektoři a revizní technici provádějí pravidelné prohlídky, revize a revizní zkoušky jeřábů, zdvihadel, lanových drah a lyžařských vleků předepsané příslušnými technickými předpisy, a to jak prohlídky strojní tak i elektro. Většinou se již jedná o stálé zákazníky-provozovatele uvedených zařízení, ale jejich počet se neustále zvyšuje.

SkiLiftSystem

řešení pro váš vlek...

SkiLiftSystem
Skiliftsystem mini.jpg

Technické prohlídky a zkoušky

určených technických zařízení (UTZ) zdvihacích, dopravních a elektrických zažízení v provozu...


Rychlý kontakt

Ing. Ondřej Jungmann

+420 603 724 907

info@j-controls.cz