Drobečková navigace

Úvod > Elektropohony

Regulované elektropohony

Projekt, dodávka, montáž a zprovoznění elektrických pohonů

 

Movitrac.jpgFirma J-Controls s.r.o. se zabývá projektováním, dodávkou a montáží elektropohonů libovolných strojů a technologických zařízení, použitých ve výrobě, průmyslu, službách či zemědělství. Dlouholetou činností v tomto oboru získala zkušenosti s realizací regulovaných pohonů pojezdů a zdvihů jeřábů, pohonů lyžařských vleků a lanových drah, zvedáků a montážních plošin, pohonů regálových zakladačů ve skladech, dále s pohony strojních pil, ventilátorů a čerpadel, technologických výrobních linek, apod.

Může se jednat o repasi či modernizaci stávajícího pohonu, anebo o projekt nové pohonné jednotky daného stroje, v provedení jak střídavém tak i stejnosměrném.

V oboru elektropohonů firma zajišťuje následujících činností:

 • Projekt, dodávka, montáž a zprovoznění elektrických pohonů libovolných strojů a zařízení

 • Dodáváme a montujeme pohony jako celek včetně elektromotorů všech běžných typů, tak i převodovek resp. kompaktních převodových motorů.

 • Regulaci pohonů provádíme frekvenčními měniči u střídavých asynchronních motorů, stejnosměrnými digitálními měniči pro regulaci pohonů využívající stejnosměrné motory.

 • Jako součást regulovaných elektropohonů je možné dodat systém automatizovaného řízení, ovládání a zabezpečení chodu elektropohonu, založeného na instalaci programovatelného mikroautomatu.

 • Uvedený kompletní systém elektropohonů je možné projektovat a dodat jak pro nové stroje a zařízení (v průběhu PC070461.JPGjeho výroby), tak i jako oprava, repase, rekonstrukce či modernizace staršího stroje či zařízení v provozu.

 • Dodavatele elektrických komponentů volíme především mezi osvědčenými evropskými a světovými výrobci (Siemens, SEW-Eurodrive, Omron, Emerson, Eaton, OEZ, apod.), dle požadavku zákazníka je možno využít zařízení i od jiných výrobců.

 

Instalace frekvenčního měniče přináší následující výhody:

Díky širokým možnostem parametrizace frekvenčního měniče je možné téměř každý konkrétní pohon "vyladit" přesně dle konkrétních provozních podmínek a požadavků provozovatele. Mezi základní možnosti a výhody jeho využití patří především:

 • Plynulý rozjezd z nulové až po maximální nastavenou rychlost po nastavené rozjezdové rampě (možnost přizpůsobení provozním podmínkám a požadavkům obsluhy) nezávislý na okamžitém zatížení pohonu.

 • ElektropohonPlynulé zastavení po doběhové nastavené rampě z maximální až po nulovou rychlost (možnost přizpůsobení provozním podmínkám a požadavkům obsluhy) nezávislé na okamžitém zatížení pohonu.

 • Možnost plynulé změny provozní rychlosti za chodu buď manuálně pomocí otočného ovladače, motorpotenciometru nebo pomocí analogového signálu mikroautomatu reagující na vzniklé provozní požadavky.

 • Plynulé starty, zastavení a změny rychlosti mají pozitivní vliv na ochranu elektromotoru, převodovky, lan nebo řetězů, celé mechanické konstrukce stroje a dalších mechanických prvků před mechanickými rázy, což přispívá ke zvýšení životnosti těchto komponentů a ke snižování nákladů na opravy.

 • ElektropohonyFrekvenční měnič zároveň funguje jako proudová a tepelná ochrana elektromotoru před přetížením.

 • Jelikož při rozjezdech nedochází k proudovým rázům, působí provoz měniče příznivě i na spotřebu elektrické energie.

 

SkiLiftSystem

řešení pro váš vlek...


Skiliftsystem mini.jpg

Technické prohlídky a zkoušky

určených technických zařízení (UTZ) zdvihacích a dopravních zařízení v provozu...


Modernizace mostového jeřábu

elektroinstalace včetně dálkového radiového ovládání...


Rekonstrukce řízení pohonů a ovládání mostového drapákového jeřábu

Regálové zakladače

modernizace řídícího systému PLC, regulace elektropohonů...


Rekonstrukce elektročásti regálového zakladače

Automatická bruska

modernizace elektropohonů a řídících systémů průmyslových strojů...


IMG_20200815_115658.jpg

Pohony regulovaného jezu

rekonstrukce elektroinstalace mnoha různých technologií...


IMG_20200630_124200.jpg

 

Rychlý kontakt

Ing. Ondřej Jungmann

+420 603 724 907

info@j-controls.cz