Drobečková navigace

Úvod > O společnosti

O společnosti

Údaje o firmě

J-Controls s.r.o. // Průmyslová 574/4a // 30100 Plzeň 3 - Doudlevce

IČ: 25234234 // DIČ: CZ25234234

Zápis v OR: Krajský soud v Plzni, oddíl C, vložka 11216

Tel.: +420 377 464 285 // +420 603 724 907

E-mail: info@j-controls.cz

web: www.j-controls.cz

Bankovní spojení: Raiffeisen Bank a.s., Plzeň // č.ú. 2523423423/5500

 

Historie

V roce 1990 byla založena soukromá firma Robert Jungmann, zabývající se elektromontážemi jeřábů a dalších zdvihacích zařízení.

000_0028.JPGHlavní činností firmy byla instalace vlastního dálkového radiového ovládání, které vyvinula ve spolupráci s firmou Tesla Pardubice a dodávala pod označením DOJ-2. Prvotním odběratelem byl německý výrobce kontejnerových překladačů Klaus, velmi brzy se však využití tohoto zařízení rozšířilo i na tuzemský trh, především pro ovládání mostových jeřábů. Počet radiových souprav DOJ-2 instalovaných v první polovině 90. let se pohybuje okolo 100. Ještě v současnosti pracuje několik těchto zařízení ke spokojenosti provozovatelů i po 25 letech.

V pozdější době se činnost firmy Robert Jungmann rozšířila na provádění oprav a rekonstrukcí kompletních elektročástí jeřábů a zdvihadel, důležitým článkem činnosti byly také dodávky a montáže automatické regulace plynových a elektrických kotelen rodinných domů i bytovek a průmyslových objektů.

V roce 1995 získala firma zajímavou zakázku od Dopravního podniku Karlovy 000_0010.JPGVary na kompletní rekonstrukci pohonu, ovládání a zabezpečení karlovarské pozemní lanové dráhy Imperial. Původní elektroinstalace od polské firmy z počátku 80. let byla kompletně demontována. Rekonstrukce byla provedena za použití moderních elektrických komponentů a přístrojů, kdy pohon je řízen stejnosměrným měničem Mentor II, ovládání a zabezpečení provozu zabezpečuje průmyslový automat a PC strojníka. Provoz celé lanové dráhy je plně automatický, obsluha při běžném provozu pouze dohlíží na chod lanové dráhy a bezpečnost cestujících. Jelikož zakázka byla rovněž provedena v krátkém termínu, dostala firma Robert Jungmann zanedlouho objednávku také na rekonstrukci druhé karlovarské pozemní lanové dráhy Diana. Tímto se činnost firmy rozšířila také do oblasti dopravních zařízení.

Nedílnou součástí činnosti firmy Robert Jungmann byla od počátku jejího vzniku také kontrolní činnost. Inspektoři a revizní technici provádějí pravidelné prohlídky, revize a revizní zkoušky jeřábů, zdvihadel, lanových drah a lyžařských vleků předepsané příslušnými technickými předpisy, a to jak prohlídky strojní tak i elektro. Většinou se již jedná o stálé zákazníky-provozovatele uvedených zařízení, ale jejich počet se neustále zvyšuje.

 

Současnost

Firma Robert Jungmann byla v roce 1999 transformována na společnost J-Controls s.r.o. s obdobným rozsahem činnosti. V témže roce byla společnost vzhledem ke své činnosti a odborné způsobilosti svých pracovníků pověřena Ministerstvem dopravy a spojů ČR jako právnická osoba určená k provádění technických prohlídek a zkoušek (TPZ) určených technických zařízení (UTZ) zdvihacích, dopravních a elektrických podle § 47 odst.4 zákona č. 266/1994 Sb., o drahách, čímž jí bylo umožněno nejen provádění pravidelné kontrolní činnosti na provozovaných zařízeních, ale také schvalovat UTZ do provozu po provedených rekonstrukcích, generálních opravách nebo jiných zásazích znamenající odchylku od technické dokumentace.

P8080265.JPGV současné době je rozsah činnosti firmy široký. Jde především o činnost v oblasti elektročástí zdvihacích a dopravních zařízení, a to počínaje drobnými opravami a elektromontážemi přes dodávky a montáže dálkového ovládání a rekonstrukce elektropohonů uvedených zařízení až po dodávky kompletních řídících a bezpečnostních systémů „na klíč“. Předmětem těchto prací nejsou jen jeřáby a lanové dráhy, ale také lyžařské vleky, regálové zakladače, plynové a elektrické kotelny, lakovací boxy, jednoúčelové lisy pro automobilový průmysl, a jiná zařízení vyžadující řízení elektropohonů a zabezpečení provozu.

  

Společnost v současné době zaměstnává zkušené odborníky v oboru Dálkové ovládání montážních souborůelektrotechnického projektování, montáží a vývoji průmyslového software, kteří jsou zárukou kvalitní práce. Pracovníci společnosti jsou schopni realizovat zakázku počínaje zhodnocením současného stavu a požadavků zákazníka, vypracováním návrhu řešení a detailního projektu zakázky, přes dodávku a výrobu komponentů ve vlastní dílně, montáž na místě zakázky, nastavením a programováním bezpečnostních systémů a pohonů až po technické zkoušky a legislativní uvedení zařízení do provozu.

Při tvorbě cen zakázek je přistupováno ke každé zakázce individuálně s ohledem na technické možnosti daného zařízení, požadavky a možnosti zákazníka. Při volbě použitých komponentů jsou preferovány kvalitní výrobky renomovaných a ověřených tuzemských i zahraničních výrobců za přijatelné ceny.

SkiLiftSystem

řešení pro váš vlek...


Skiliftsystem mini.jpg

Technické prohlídky a zkoušky

určených technických zařízení (UTZ) zdvihacích a dopravních zařízení v provozu...


Modernizace mostového jeřábu

elektroinstalace včetně dálkového radiového ovládání...


Rekonstrukce řízení pohonů a ovládání mostového drapákového jeřábu

Regálové zakladače

modernizace řídícího systému PLC, regulace elektropohonů...


Rekonstrukce elektročásti regálového zakladače

Automatická bruska

modernizace elektropohonů a řídících systémů průmyslových strojů...


IMG_20200815_115658.jpg

Pohony regulovaného jezu

rekonstrukce elektroinstalace mnoha různých technologií...


IMG_20200630_124200.jpg

 

Rychlý kontakt

Ing. Ondřej Jungmann

+420 603 724 907

info@j-controls.cz